Rīgā ir izveidots piemineklis mediķiem, kas cīnās ar koronavīrusu

Galvenā » Ziņas » Rīgā ir izveidots piemineklis mediķiem, kas cīnās ar koronavīrusu

6 m augstā skulptūra “Mediķi pasaulei” ir uzstādīta pie Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja. Tā ir privāta iniciatīva, skulptūras autors ir Aigars Bikše. Viņš uzskata, ka medicīnas darbinieki netiek pienācīgi novērtēti ikdienas dzīvē, tāpēc ar skulptūras lielo izmēru vēlējās parādīt, kādā mērā mēs visi esam atkarīgi no mediķu zināšanām veselības problēmu gadījumā. Darbs ir izpildīts pāris mēnešu laikā. Skulptūra ir veidota no putuplasta ar īpašu pārklājumu. Pie muzeja ēkas to varēs apskatīt līdz pat decembrim.

 

Skulptūra “Mediķi pasaulei” jau ir izraisījusi karstas diskusijas internetā. Pilsētas iedzīvotāji apspriež tās māksliniecisko vērtību un to, kā tā iekļaujas pilsētas ainavā. Valsts nepiedalījās darba finansēšanā.


Populārs
Viļņas lidosta ir pārvērtusies par brīvdabas kinoteātri
Baltijas valstis ir atvērušas robežas
Pamestā pilsēta Irbene
Mini zoodārzs “Dzīvo Sapņu dārzs”
Skatieties arī